Myworkout på trendtoppen

Myworkout er stolte av å kunne levere effektiv, motiverende og forskningsbasert trening til deg eller din bedrift, men skal vi tro College of Sports Medicine (ACSM) årlige treningstrend-liste, holder vi også følge med neste års antatte trender – selv om vårt hovedfokus er å hjelpe våre medlemmer til en god helse og et langt og friskt liv.

2800 trenere har deltatt i en den internasjonale undersøkelsen i regi av ACSM, og der svarte de på hva de tror blir topp ti treningstrender i 2016. Her er listen:

  1. Treningsteknologiske hjelpemidler
  2. Trening med egen kroppsvekt
  3. Høyintensitetsintervaller
  4. Styrketrening
  5. Profesjonelle, høyt utdannede trenere
  6. Personlig trenere
  7. Funksjonell trening
  8. Skreddersydd treningsprogram for eldre
  9. Trening for å gå ned i vekt
  10. Yoga

Klikk her for å se en video om Myworkout.

Female athlete training outdoors, using a smartphone to monitor her progress. Fit and sporty young female athlete wearing arm band.

Treningsteknologiske hjelpemidler

Det blir stadig mer populært å registrere aktivitet og trening med klokker, pulsmålere, aktivitetsarmbånd og lignende – og dette er også det som topper den antatte trendlisten. Myworkout har kobling til både Garmin og Runkeeper, noe som betyr at du kan koble til dine treningsteknologiske hjelpemidler for å få full oversikt over treningen din på ett sted.

Trening med egen kroppsvekt

På myworkout.no finner du flere timer der du kun bruker egen kroppsvekt som motstand. I tillegg har vi et treningsprogram basert på flere tiår med forskning fra NTNU, der det ikke er nødvendig med utstyr i noen av øvelsene i programmet.

Hva med å prøve en egenvekts tabata-time? Denne timen kan du prøve helt gratis, og uten å måtte registrere deg, på myworkout.no.

Høyintensitetsintervaller

På Myworkout har vi flere timer med høyintensitetsintervaller – det er faktisk noe av det vi er virkelig gode på. Vi har tatt i bruk forskning fra NTNU, så vi kan gi deg den mest effektive treningen – med den beste helseeffekten. Vi samarbeider med to professorer i medisin, Jan Hoff og Jan Helgerud, som har kommet fram til den beste treningsmetoden, enten du ønsker å komme i form, gå ned i vekt eller prestere bedre på idrettsarenaen: 4×4-intervaller.

Les mer om utholdenhetstrening og den effektive intervalløkten her.

Foto: Greg Westfall/Flickr

Styrketrening

Styrketrening er i vinden som aldri før, og det er flere grunner til det: for eksempel er en god helse og funksjonell kropp. På myworkout.no har vi flere styrketimer med blant annet egen kroppsvekt, kettlebells og manualer. I tillegg har vi flere styrkeprogrammer, for både deg som har trent litt styrke tidligere og for deg som er helt ny på styrkesalen.

På myworkout.no kan du prøve flere styrketimer, gratis og helt uten forpliktelser.

Profesjonelle, høyt utdannede trenere

Vi er opptatt av kvaliteten på det vi leverer, og våre trenere og samarbeidspartnere er høyt utdannet, kvalifiserte og med lang erfaring. Som nevnt over samarbeider vi med medisinprofessorer fra NTNU, så vi kan tilby våre medlemmer det absolutt beste innen trening.

Klikk her for å lese mer om våre samarbeidspartnere.

Personlig trenere

På Myworkout får du instruksjoner av profesjonelle instruktører og personlig trenere. Du kan velge å følge ett eller flere av våre programmer, sette sammen ditt eget treningsprogram eller trene til enkelttimer. Vi har også en egen side med treningslære, der du kan lære hvordan og hvorfor du bør trene for å oppnå en god helse. Med vår øvelsesbank kan du også lære hvordan du gjennomfører over 500 forskjellige øvelser.

Myworkout er din digitale personlige trener.

Funksjonell trening

Funksjonell trening er øvelser som gjør kroppen din bedre rustet til å gjennomføre daglige gjøremål og oppgaver, og du finner selvfølgelig flere timer med slike øvelser og timer på myworkout.no. Én av våre instruktører er Allan Fallrø, én av norges beste trenere innen funksjonell trening. Til daglig er Allan personlig trener i Trondheim og driver treningsplattformen coachallan.no, men han har også flere timer på Myworkout med alt fra egenvektstrening til kettlebells- og hoppetau-timer.

Lisbeth_Hilmar_stien

Skreddersydd treningsprogram for eldre

På myworkout.no har vi flere timer for både eldre og gravide – altså lette styrke og kondisjonstimer uten for mye hopp og sprett. I tillegg til dette har vi flere barnedanstimer, så de aller minste i familien også får rørt seg. På myworkout.no kan du også velge timer ut i fra intensitet og vanskelighetsgrad, og med over 24 forskjellige treningstyper er vi ganske sikre på at de fleste vil finne noe som faller i smak.

Trening for å gå ned i vekt

Ønsker du å gå ned i vekt?

På våre nyhetssider har vi jevnlig oppdatering med sunne oppskrifter, i tillegg til nyhetssaker med tips til hvordan du mest effektivt kan gå ned i vekt.

Klikk her for å lese slanketips fra Jan Hoff og Berit Nordstrand.

Klikk her for å lese oppskriften på effektiv fettforbremning.

I disse artiklene får du både tips til kosthold og trening for en varig vektreduksjon, men dersom du ønsker å følge et treningsprogram har vi to programmer du bør ta en nærmere titt på:

Yoga

myworkout.no finner du flere yogatimer, for både nybegynnere og for dere som er litt mer øvet. I tillegg finner du flere avspennings- og stretching-timer, så du kan roe ned og tøye ut etter en hard dag på jobb eller etter trening.

aleksander

Klikk her for å registrere deg på Myworkout – første uke er helt gratis, og det er ingen innmeldingsavgift eller bindingstid.

Så der har du det, Myworkout følger med i tiden – i tillegg til at vi hele tiden jobber for at du skal få en god helse og et langt liv uten sykdom og plager.

God trening.